UBYTOVANIE V ŽDIARI

Podtatranská obec Ždiar

Obec Ždiar patrí medzi klenoty Slovenska, je rázovitou podtatranskou obcou so svojimi typickými tradíciami, zvyklosťami, folklórom a kultúrou s vyše 1300 obyvateľmi. Je špecifická ľudovou architektúrou, goralským osídlením a typickou goralskou monoštruktúrou. Jej celé priľahlé územie je začlenené do chráneného územia TANAP-u, prírodnej rezervácie Goliasová, prírodnej rezervácie Belianske Tatry, UNESCA a PRĽA. V celej oblasti je výskyt ohrozených druhov flóry a fauny. Kataster je súčasťou národnej ekologickej siete NECONET.

 

Goralská Obora - Ždiar

Ponúkame Vám ubytovanie v našej tradičnej goralskej drevenici, ktorá je Národnou kultúrnou pamiatkou s tradičným dvorom a takýchto objektov v našej obci je už veľmi málo . Drevenica bola postavená v roku 1938 a je takto zachovaná a zrekonštruovaná až do dnešného dňa. Názov nášho ubytovania je odvodený práve od tohto tradičného dvora- obory a práve tá ponúka súkromie a veľmi príjemné posedenie pre našich hostí. 
 Naše ubytovanie je vhodné predovšetkým pre rodiny s deťmi a ľudí ktorý hľadajú krásnu prírodu a príjemný relax pri posedení v súkromí.  
 Nachádzame sa v strede obce, kde je veľmi dobrá občianska vybavenosť- v blízkosti sa nachádzajú reštaurácie, pizzeria. potraviny, bankomat, pošta.


Kultúrno-historické zaujímavosti a prírodné krásy sú prednosťami tejto podtatranskej oblasti. Je vyhľadávanou lokalitou pre turistiku a oddych našimi aj zahraničnými návštevníkmi vďaka prírodnej scenérii ktorá je podľa nás jednou z najkrajších v Európe a pohostinnosti Ždiaranov.